Para-asztalitenisz Világkupa, Kairó

A már biztos paralimpiai résztvevő Major Endre számára Egyiptomban, a 2024 ITTF Egypt Para Opennel indult el a 2024-es versenyszezon.
Endre a csoportkörben két győzelmet aratott, melyek közül kiemelendő a koreai Kim Hakjin elleni. A szegedi sportoló óriási csatában, döntő szett 13:11-re tudta felülmúlni riválisát.
Ezek után a második csoportmérkőzésén egy jóval simán összecsapáson 3:0 arányban győzte le a román Amarghioaleit, melynek köszönhetően egyrészt a csoportja élén végzett, másrészt a negyeddöntőben nem kellett asztalhoz állnia, így rögtön az elődöntőben folytathatta a versenyzést. A döntőbe jutás már nem sikerült, miután három szoros játszmában vereséget szenvedett Nam Kiwon ellenében.
Kiemelendő, hogy Endre egyedüli európaiként, három koreai versenyző mellett végzett a dobogón. A kairói világkupa nagyszerűen szolgálta versenyzőnk paralimpiai felkészülését.
Az egyéni versenyszámokban a szegedi sportoló mellett Szvitacs Alexa az első, míg Pálos Péter a harmadik helyen végzett saját kategóriájában, így összességében három magyar éremnek örülhettünk.