Klubtagok

Versenyek

DIÁKOLIMPIAI EREDMÉNYEK

ORSZÁGOS ASZTALITENISZ DIÁKOLIMPIA – EREDMÉNYEK

 

Február 16-18. között Karcagon rendezték meg az Országos Asztalitenisz Diákolimpia döntőjét, ahol több kategóriában is szép eredményt értek el a Csongrád megyei sportolók.

A legkiemelkedőbb teljesítményt a Szegedi Táltos Általános Iskola csapata nyújtotta, akik megnyerték az alsó tagozatos fiúcsapatversenyt, Kókai Ákos, Kókai Szabolcs, Sárai Pál összeállításban.

A nem igazolt alsós lányok között Erdélyi Blanka (Béke utcai Általános Iskola/Szeged) alakított nagyot, hiszen a dobogó 3. fokára állhatott fel az eredményhirdetés során.

Kókai Ákos éppen lemaradt az éremről az igazolt alsós fiúk versenyében, de így is minden dicséret megilleti, hiszen a bronzmérkőzést minimális két pont különbséggel bukta el, 3/2-re.

Még több pontszerző hely is jutott a megyei versenyzőknek, hiszen az 5-8. helyen végzett

 – Kiss Levente  (Arany János Általános Iskola/Fábiánsebestyén)

– Kenessey Blanka  (Karolina Általános Iskola/Szeged)

– Kasza Anett  (Arany János Általános Iskola/Fábiánsebestyén)

– Kiss Rebeka (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium)

– Arany János Általános Iskola csapata (Fábiánsebestyén – Gyenes Virág, Nagy Emma, Benedek Lilla)

 EREDMÉNYEK:

 

I-II. korcsoportos 3 fős fiú iskolai csapatok:

  1. hely: Táltos Általános Iskola (Szeged – Kókai Ákos, Kókai Szabolcs, Sárai Pál)

I-II. korcsoportos 3 fős leány iskolai csapatok:

  • 5-8. hely: Arany János Általános Iskola (Fábiánsebestyén – Gyenes Virág, Nagy Emma, Benedek Lilla)

 

I-II. korcsoportos lány egyes: – „B” kategória:

  1. hely: Erdélyi Blanka  (Béke utcai Általános Iskola/Szeged)

 

I-II. korcsoportos fiú egyes – „A” kategória:

  1. hely: Kókai Ákos (Táltos Általános Iskola/Szeged)

 

I-II. korcsoportos fiú egyes – „B” kategória:

5-8. hely: Kiss Levente  (Arany János Általános Iskola/Fábiánsebestyén)

 

III-IV. korcsoportos lány egyes – „A” kategória:

5-8. hely: Kenessey Blanka  (Karolina Általános Iskola/Szeged)

 

III-IV. korcsoportos lány egyes – „B” kategória:

5-8.hely:  Kasza Anett  (Arany János Általános Iskola/Fábiánsebestyén)

 

V-VI. korcsoportos leány egyes – „B” kategória:

5-8. hely: Kiss Rebeka (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium

 

Márki Ernő     CSMDE sportági felelős

 

Szép eredmény!

Molnár János Emlékverseny  (2018. február 1-4.)

 

Az utóbbi évek legnagyobb létszámával, 19 ország, 255 versenyzőjének részvételével rendezte meg a BVSC-Zugló asztalitenisz-szakosztálya a nagy hagyományokkal rendelkező Molnár János-emlékversenyt.

Az U11-es fiúk versenyében Kókai Ákos és Kasa Zsombor képviselte az ATSK Szeged sportegyesületet. Dicséret illeti mindkét szegedi versenyzőt, hiszen az erős mezőnyben mindketten feljutottak a főtáblára. Sőt, Kókai Ákos bejutott a legjobb nyolc közé, ami utoljára 9 éve sikerült szegedi játékosnak. (Márki Róbert 2009, ifjúsági fiú egyes)

ATSK Amatőr Ranglista Verseny

ATSK Amatőr Ranglista Verseny (Szeged, 2018. január 28.)

 

Hétvégén ismét ütőt ragadhattak a pingpong szerelmesei, hisz az ATSK Szeged és a Csongrád Megyei Szabadidősport Szövetség szabadidős egyéni versenyt rendezett ATSK Kupa néven. Érdeklődőkben ezúttal sem volt hiány, a három kategóriában több mint 50 versenyző mérte össze a tudását.

 

Eredmények:

 

Szabadidős kategória:

  1. Dobó Ferdinánd (Szeged AC)
  2. Lekrinszki Péter (Csanytelek)
  3. Papp Zsolt (Szeged) és Csanádi Tamás (MOAC)

Amatőr kategória:

  1. Bácsi Bernát (HÓD ASE)
  2. Martonosi Árpád (NKM Elektromos SE)
  3. Varga Zsolt (Szeged) és Brunczvik Géza (NKM Elektromos SE)

Nyílt verseny:

  1. Szelei Szabolcs (ATSK Szeged)
  2. Szelei Ákos (Mezőtúri AFC)
  3. Takács László (Mezőtúri AFC) és Bácsi Bernát (HÓD ASE)

Vigasz verseny:

  1. Klem István (Szabadka)
  2. Zsoldos Alexandra (HÓD ASE)
  3. Vér Krisztián (Szabadka) és Bódi Zoltán (MOAC)

 

További részletek a www.csmasz.hu oldalon

 

 

 

 

Utánpótlás Budapest Bajnokság

Budapest Bajnokság                                                                       2018. január 26-28.

 

 

Hétvégén került megrendezésre az Utánpótlás Budapest Bajnokság, amelyen az ATSK Szeged fiatal versenyzői is részt vettek.

Az U11-es fiúk versenyében két szegedi, Kókai Ákos és Kasa Zsombor is bejutott a legjobb nyolc közé, ami nagyszerű eredmény az alig egy éve versenyző fiúktól.

Az U12-es lányok versenyében Hangai Flóra szintén a legjobb nyolc közé verekedte magát, így korosztályában ő is a legjobb tíz között található a ranglistán.

A legkiválóbb eredmény Szosznyák Emma nevéhez fűződik, aki ezüstérmes lett ebben a versenyszámban. Emmát néhány napja meghívták a korosztályos utánpótlás válogatott keretbe is, amelynek keretében a hétvégén budapesti edzőtáborban vesz részt.

Az U13-as lányok versenyében Szosznyák Emma a legjobb 16-ig jutott, míg a fiú versenyszámban Tanács Bence tett ki magáért, hiszen a selejtezőből indulva az igen előkelő 11. helyen zárta a versenyt.

A serdülő lányok versenyében Szosznyák Emma és Pelyva Boglárka csoportelsőként egyaránt feljutott a főtáblára, ott azonban már nem sikerült újabb mérkőzést nyerniük.

Még egy szép eredmény született a serdülő lány párosban, ahol a Kenessey Blanka – Sztanó Krisztina páros szintén a negyeddöntőig jutott.