Országos Bajnokság

Országos Bajnokság  (Kecskemét, 2020. február 28-29.)

Kókai Szabolcs magyar bajnoki bronz érmet nyert az U-11-es korosztályban!

Hétvégén került megrendezésre Kecskeméten az Újonc OB, amelyen az ATSK Szeged fiatal versenyzői is részt vettek. Nagyszerűen szerepeltek, hiszen a negyeddöntőig mindenki eljutott. Az éremszerzés csak Kókai Szabolcsnak sikerült, aki végül a dobogó 3. fokára állhatott fel. Abból a szempontból is érdekes volt ez a verseny, hogy egyszerre rendezték az újonc, az U21, a felnőtt, a veterán és a para asztalitenisz OB-t, a Mercedes Benz Sportakadémián, 30 asztalon!

Az U11-es fiúk versenyében a kilenc éves Kókai Szabolcs első alkalommal állhatott fel országos bajnokságon a dobogóra.

Szintén ebben a korcsoportban versenyzett Erdélyi Blanka és Szögi Szonja, mindketten a negyeddöntőben szenvedtek vereséget.

Az U13-as fiúk versenyében mindkét szegedi fiú, Kókai Ákos és Kasa Zsombor is a legjobb nyolc közé jutott, ami nagyszerű eredmény.

Az országos bajnokságon a Bácsi Bernát, Nagy Bence és Simon Viktor edzői team segítette a fiatalokat.

Para Országos Asztalitenisz Bajnokság                                   Kecskemét, 2020. március 01.

Major Endre egyéniben arany, párosban bronzérmes lett az év kiemelt hazai para versenyén, a Kecskeméten rendezett Országos Bajnokságon.

A páros versenyszámban az 1-5. kategória összevonva került megrendezésre, ennek tudatában bravúros eredmény a bronzérem az egyes kategóriás Major Endre – Oszlánczi Kristóf párostól.

A Major arany mellett, Urlauber Ádám is elcsípett egy igen értékes bronzérmet a kerekesszékes 1-2. kategóriában!

A kerekesszékes 3-5. kategóriában Herold János képviselte az ATSK színeket, és végül az 5. helyen zárta a versenyt.

Női álló versenyzők között Mihálffy Kinga az 5. helyen végzett, neki ez volt a második országos bajnoksága.