Major Endre bronzérmes csapatban a Para EB-n!

Major Endre és Kaiser János csapatban bronzérmet szerzett a vejlei para-asztalitenisz Európa-bajnokságon.

Az 1-es kategóriában a férfiak csapatversenyére négy együttes nevezett, de a németek visszaléptek. A britek a magyar és az olasz csapatot is legyőzték, így utóbbi két egység az ezüstéremért küzdhetett szombaton.

A páros mérkőzést döntő szett 11:9-re az olaszok nyerték meg, Major Endre (fotó: hparalimpia.hu) viszont hasonlóan kiélezett meccsen egyenlített, kétjátszmás hátrányból fordítva. A mindent eldöntő mérkőzésen Kaiser Jánosnak esélye sem volt Federico Falco ellen, aki rövid szerváival sorra szerezte a könnyű pontokat.

PARA-ASZTALITENISZ EB, VEJLE
CSAPATVERSENY
FÉRFIAK
1-ES KATEGÓRIA
NÉGYES DÖNTŐ
OLASZORSZÁG–MAGYARORSZÁG 2:1
Andrea Borgato, Federico Falco–Major Endre, Kaiser János 3:2 (11:5, 8:11, 16:14, 8:11, 11:9)
Andrea Borgato–Major Endre 2:3 (11:9, 11:8, 6:11, 11:13, 12:14)
Federico Falco–Kaiser János 3:0 (11:2, 11:1, 11:6)

Endre nagyon közel volt egyéniben is az éremszerzéshez, hiszen a negyeddöntőben a lehető legkisebb különbséggel maradt alul orosz ellenfelével szemben.