Major aranyérem Ostravában

A magyar para-asztaliteniszezők kilenc éremmel zárták az Ostravában megrendezett Czech Opent.

Az egyéni versenyszámokban két-két arany- és ezüstérmet szereztek a mieink, a csapatversenyekben pedig további öt dobogós helyezéssel öregbítették a magyar pingpong hírnevét.

Az 1-es kategóriában versenyző Major Endre két 3:0-ás és egy 3:1-es győzelemmel abszolválta a csoportkört. Az elődöntőben a svájci Kellert, a döntőben pedig az orosz Lavrovot verte meg egyaránt 3:0-ra! Fantasztikus teljesítmény a szegedi sportembertől.

Vígh Zsolt szövetségi kapitány tájékoztatott arról, hogy az egyéni világbajnokságra öt játékosunk (Csonka András, Pálos Péter, Major Endre, Arlóy Zsófia , Bicsák Bettina) kvalifikálta magát a világranglistáról, ami nagyon örvendetes.

Major Endre a legfrissebb világranglistán a harmadik helyen áll!