Hazaérkezett Major Endre paralimpiai bronzérmes versenyzőnk!

A tegnapi nap folyamán, az esti órákban megérkezett a magyar paralimpiai csapat a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen megrendezett ünnepélyes fogadásra.

„Valódi példaképek vagytok mindannyiunk számára” – mondta hétfőn a párizsi paralimpián 15 érmet nyert magyar küldöttség ünnepélyes fogadásán Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár.

Major Endrének köszönhetően egyesületünk is képviseltette magát az idei Paralimpián. Endre a riói 4. és tokiói 5. helyezései után feltette a koronát páratlan pályafutására, és legfőbb célját elérve paralimpiai érmesként zárta az idei párizsi játékokat.

Az ATSK Szeged versenyzője Szabó Brigitta edzővel kezdett el megismerkedni az asztalitenisz rejtelmeivel 2008-ban. Első komoly sikere a riói Paralimpiára történő kvalifikációja és az ott nyújtott teljesítménye volt. Endre Rióba az utolsó kijutó helyen jutott ki, ám a verseny során ennek ellenére, nagy meglepetést okozva, egészen az elődöntőig menetelt és végül a 4. helyen zárt. Ezt követően több érmet szerzett az Európa Bajnokságon, illetve világbajnoki 5. hellyel is büszkélkedhet. A 2021-es tokiói játékokon – ahogy az már korábban említésre került – szintén az 5. helyen végzett. Ekkor már bekapcsolódott a szakmai felkészítésébe Bácsi Bernát és Szelei Szabolcs is. A közös csapatmunka gyümölcseként először a tavalyi évben megnyerte pályafutása első nagy nemzetközi versenyét, az angliai Sheffield-ben szerzett egyéni Európa Bajnoki aranyérmet. Ennek köszönhetően, kontinensbajnokként indulási jogot szerzett az idei párizsi játékokra. Felkészülése során a már említett edzői team mellett fontos szerepet játszott klubtársa, Urlauber Ádám is, aki kiváló edzőpartnernek bizonyult.

A párizsi Paralimpián elért bronzérme pedig eddigi pályafutása csúcsát jelenti.

Ez úton szeretnénk a közvetlen felkészítésében szerepet vállaló szakemberek és játékostársakon kívül Vígh Zsolt szövetségi kapitány munkáját, illetve a Magyar Paralimpiai Bizottság, Szeged Megyei Jogú Város és a SQUAH Club Kft. támogatását megköszönni.

Endrének pedig gratulálunk, és köszönjük!