Szegedi házi döntővel zárult az ostravai para-asztalitenisz verseny 🏓
Kiemelkedő sikereket hozott a csehországi Ostravában megrendezett ITTF Para Future nemzetközi verseny, ahol a magyar válogatott összesen öt érmet szerzett. A kerekesszékes kategóriában induló versenyzőink, Major Endre és Urlauber Ádám egyaránt nagyszerűen teljesítettek: egészen a döntőig meneteltek, így magyar, sőt szegedi házi fináléra került sor.
Mindkét játékos magabiztos teljesítményt nyújtott a verseny során. Major Endre a csoportkörben egy ciprusi és egy szaúdi ellenfelét is 3:0-ra győzte le, majd az elődöntőben az angol Nathan Draynert múlta felül szintén három játszmában.
Urlauber Ádám hasonlóan meggyőző játékkal jutott a fináléba. Az angol Drayner, az indiai Madan és a kanadai Vincent ellen aratott győzelmek után az elődöntőben a szaúdi Alsalmit is legyőzte.
A döntő méltó lezárása volt a versenynek. Az ATSK Szeged két sportolója ötjátszmás, fordulatos mérkőzést vívott egymással, amelyet végül Urlauber Ádám nyert meg 3:2-re, megszerezve az aranyérmet. Major Endre ezüstéremmel zárta a versenyt. 🥇🥈
Játékosaink teljesítménye különösen értékes a szezon egyik utolsó nagy nemzetközi megméretésén, hiszen a közelgő világbajnokság előtt fontos visszajelzést adott arról, hogy mindketten kiváló formában várhatják az év legfontosabb versenyét.

