Klubtagok

DIÁKOLIMPIAI EREDMÉNYEK

ORSZÁGOS ASZTALITENISZ DIÁKOLIMPIA – EREDMÉNYEK

 

Február 16-18. között Karcagon rendezték meg az Országos Asztalitenisz Diákolimpia döntőjét, ahol több kategóriában is szép eredményt értek el a Csongrád megyei sportolók.

A legkiemelkedőbb teljesítményt a Szegedi Táltos Általános Iskola csapata nyújtotta, akik megnyerték az alsó tagozatos fiúcsapatversenyt, Kókai Ákos, Kókai Szabolcs, Sárai Pál összeállításban.

A nem igazolt alsós lányok között Erdélyi Blanka (Béke utcai Általános Iskola/Szeged) alakított nagyot, hiszen a dobogó 3. fokára állhatott fel az eredményhirdetés során.

Kókai Ákos éppen lemaradt az éremről az igazolt alsós fiúk versenyében, de így is minden dicséret megilleti, hiszen a bronzmérkőzést minimális két pont különbséggel bukta el, 3/2-re.

Még több pontszerző hely is jutott a megyei versenyzőknek, hiszen az 5-8. helyen végzett

 – Kiss Levente  (Arany János Általános Iskola/Fábiánsebestyén)

– Kenessey Blanka  (Karolina Általános Iskola/Szeged)

– Kasza Anett  (Arany János Általános Iskola/Fábiánsebestyén)

– Kiss Rebeka (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium)

– Arany János Általános Iskola csapata (Fábiánsebestyén – Gyenes Virág, Nagy Emma, Benedek Lilla)

 EREDMÉNYEK:

 

I-II. korcsoportos 3 fős fiú iskolai csapatok:

  1. hely: Táltos Általános Iskola (Szeged – Kókai Ákos, Kókai Szabolcs, Sárai Pál)

I-II. korcsoportos 3 fős leány iskolai csapatok:

  • 5-8. hely: Arany János Általános Iskola (Fábiánsebestyén – Gyenes Virág, Nagy Emma, Benedek Lilla)

 

I-II. korcsoportos lány egyes: – „B” kategória:

  1. hely: Erdélyi Blanka  (Béke utcai Általános Iskola/Szeged)

 

I-II. korcsoportos fiú egyes – „A” kategória:

  1. hely: Kókai Ákos (Táltos Általános Iskola/Szeged)

 

I-II. korcsoportos fiú egyes – „B” kategória:

5-8. hely: Kiss Levente  (Arany János Általános Iskola/Fábiánsebestyén)

 

III-IV. korcsoportos lány egyes – „A” kategória:

5-8. hely: Kenessey Blanka  (Karolina Általános Iskola/Szeged)

 

III-IV. korcsoportos lány egyes – „B” kategória:

5-8.hely:  Kasza Anett  (Arany János Általános Iskola/Fábiánsebestyén)

 

V-VI. korcsoportos leány egyes – „B” kategória:

5-8. hely: Kiss Rebeka (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium

 

Márki Ernő     CSMDE sportági felelős

 

Major Endre kvalifikálta magát a VB-re!

Para Asztalitenisz VB – 2018

 

A nemzetközi Szövetség a napokban közzétette, hogy kik kvalifikálták magukat a 2018 októberében megrendezésre kerülő Para Asztalitenisz VB-re. Köztük van a szegedi Major Endre, az ATSK Szeged versenyzője is, aki jelenleg az igen előkelő 4. helyet foglalja el a kerekesszékes 1. kategóriában. Major Endrén kívül még 4 magyar para asztaliteniszező szerzett jogot az indulásra. (Arlóy Zsófia, Bicsák Bettina, Csonka András, Pálos Péter)

Szép eredmény!

Molnár János Emlékverseny  (2018. február 1-4.)

 

Az utóbbi évek legnagyobb létszámával, 19 ország, 255 versenyzőjének részvételével rendezte meg a BVSC-Zugló asztalitenisz-szakosztálya a nagy hagyományokkal rendelkező Molnár János-emlékversenyt.

Az U11-es fiúk versenyében Kókai Ákos és Kasa Zsombor képviselte az ATSK Szeged sportegyesületet. Dicséret illeti mindkét szegedi versenyzőt, hiszen az erős mezőnyben mindketten feljutottak a főtáblára. Sőt, Kókai Ákos bejutott a legjobb nyolc közé, ami utoljára 9 éve sikerült szegedi játékosnak. (Márki Róbert 2009, ifjúsági fiú egyes)

NBII-es forduló

NB II-es férfi mérkőzés:

 

A hétvégén az ATSK Szeged férfi asztalitenisz csapatai hazai pályán játszották a tavaszi második fordulós mérkőzéseiket.

 

ATSK Szeged I. – Kováts DSE Karcag I.        16:2

ATSK győzelmek:

Lele Viktor és Dr. Varga Csaba 4-4, Márki Róbert és Nagy Bence 3-3,

valamint a Dr. Bohács Gábor – Lele Viktor és a Dr. Varga Csaba Márki Róbert párosok

 

ATSK Szeged II. – Mezőtúri AFC           5:13

ATSK győzelmek:

Krizsán László 2, Tubak Dániel és Sándor Dávid 1-1,

valamint a Krizsán László – Tubak Dániel páros